sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Zubrzycy Dolnej

dzien bezpiecznego internetuNauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Święto to powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą tego dnia jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 odbywa się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Działajmy razem!”, zachęca nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W Szkole Podstawowej w Zubrzycy Dolnej nauczyciel informatyki wraz z pedagogiem przygotowali organizowanym międzyszkolny konkurs dotyczącym bezpiecznego korzystania z internetu, gazetkę profilaktyczną oraz happening połączony z uroczystym apelem. Cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami wszystkich szkół podstawowych z Zubrzycy Górnej oraz zaproszeni goście mieli okazję wspólnie rozwiązywać quiz na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie zostają również wyposażeni w wiedzę dotycząca netykiety oraz zjawisk negatywnych z jakimi spotykają się w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu zakończył się wręczeniem nagród zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce Czarnota Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 2 w Zubrzycy Górnej

II miejsce Palenik Karolina Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej

III miejsce Joniak Maciej Szkoła Podstawowa nr 3 w Zubrzycy Górnej

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz sponsorom nagród.

foto. Łukasz Sowiński